Produkcja:

Wszystkie nasze e-bike powstają w siedzibie firmy w Ząbkach pod Warszawą. Jest to produkt w 100% Polski. Korzystamy ze sprawdzonych komponentów produkcji rodzimej jak i zagranicznej. Wszystkie nasze produkty cechuje najwyższa jakość wykonania, komponenty o najwyższych parametrach technicznych, sprawdzonych pod kątem wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania. Wykorzystujemy komponenty sprawdzone w sportach typu downhill, dirt, freeride. Skupiamy się na tym by komponenty, które używamy do produkcji naszych e-bike były jak najbardziej wytrzymałe (a nie jak najlżejsze). Nie stosujemy tzw. półśrodków.

Bateria i jej żywotność

Producenci ogniw średnio określają, że ogniwa zaczynając od wysoko prądowych (pod przyśpieszenie)  – do 300 cykli ładowań, a niskoprądowych (pod zasieg) – do 600 lub 800 cykli ładowań za ogniwo nie straci więcej niż 20% swojej wydajności. Przyjmujemy średnio, że na jednym ładowaniu przejeżdżamy 100-150km. Zakładamy przy kalkulacji zużycie baterii przy największych prądach – co w teorii wpływa na jej największe i najszybsze zużycie.

Z prostej matematyki wynika więc, że bateria nie straci więcej niż 20% swojej pojemności przy przebiegu powyżej  30 000 – 120 000km..

Przypominamy, że rozmawiamy o przebiegu dla e-bike – a nie przebiegu samochodowym.. W jakim czasie jesteśmy w stanie zrobić 30, 50 czy 100tyś kiloemetrów na e-bike, każdy musi odpowiedzieć sobie sam…jednakże, nasi najstarsi klienci w tym roku dochodzą po 7 latach do przebiegu 27 000km i…nasze baterie dalej są jak nowe a nasze opinie mówią same za siebie.

Korzystamy tylko i wyłącznie z nowych ogniw renomowanych producentów tj. LG, Sanyo, Sony, Panasonic, Samsung. Nie korzystamy z ogniw nowych depakietowanych oraz depakietowanych.

Deklarowany zasięg na jedynym ładowaniu

Minimalny zasięg określony w naszych przykładowych konfiguracjach to zasięg, gdy podróżujemy “zero jedynkowo” – czyli w stylu gdzie całą energię płynącą z bateri poświęcamy na rozwinięcie pełnego przyśpieszenia raz za razem, zwalniając tylko w przypadku kiedy jesteśmy do tego zmuszeni.

Zasięg maksymalny określony w przykładowej konfiguracji – to zasięg który jesteśmy w stanie osiągnąć na terenie płaskim, przy bezwietrznej pogodzie, wspomagając e-bike swoim pedałowaniem z prędkością ok 30km/h, przy wadze użytkownika w granicach 75kg.

Nie podajemy maksymalnych zasięgów ze wspomaganiem poniżej prędkości 30km/h. – wychodząc z założenia że nikt z naszych klientów nie ma zamiaru poruszać się tymi prędkościami. Zasięgi poniżej tych prędkości na pewno będą większe – jednakże ich zbadanie zostawiamy każdemu klientowi z osobna… przy nadmiarze wolnego czasu.

Czas ładowania:

Większość naszych przykładowych konfiguracji jest wyposażona standardowo w szybkie ładowarki. Jednakże dla każdej opcji jesteśmy w stanie doposażyć każdą konfigurację w jeszcze szybszą ładowarkę. Jednakże mając na uwadzę Państwa instalację prądową w domu/mieszkaniu/biurze prosimy o kontakt celem ustalenia, czy oby na pewno, Państwa instalacja będzie w stanie stanie utrzymać ich funkcjonalność. Wszystkich informacji w tym temacie udzielamy telefonicznie na etapie składania zamówienia.

Czas produkcji:

Każdy e-bike jest produktem fabrycznie nowym, który powstaje na zamówienie Klienta. Staramy się aby nasze e-bike były dostarczane do klientów jak najszybciej, jednak założony czas realizacji zawiera bezpieczny margines czasu dla obydwu stron. O aktualnym czasie realizacji informujemy na etapie składania zamówienia.

Jak zamówić e-bike:

Po wybraniu przez Państwa przykładowej konfiguracji, lub zamówienia indywdualnego prosimy o przesłanie na adres zamowienia@cyklonebike.com, Państwa danych do faktury pro-forma. Faktura pro-forma (wystawiana osobę fizyczną lub osobę prawną), będzie opiewać na 50% wartości sumy zamówienia. Po odnotowaniu wpłaty na naszym na koncie, rozpoczynamy proces produkcji. W przypadku pytań co do finansowania (leasing dla firm – vat 23%, raty do wartości ebike 20 000 PLN)  zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Podgląd prac:

Proces produkcji jest czasochłonny i skomplikowany, jednakże każdy nasz Klient ma możliwość podglądu procesu powstawania swojego e-bike, poprzez dostęp do wewnetrznego systemu dla naszych Klientów. Każdy Klient otrzymuje dostęp poprzez login i hasło, mając możliwość stałego podglądu postępu prac nad zamówionym e-bike.

Testy wewnętrzne:

Każdy e-bike przed wydaniem, jest przez nas dokładnie testowany w warunkach do których został stworzony. Mamy na uwadzę Państwa bezpieczeństwo dlatego też wszystkie testy mają na celu wyeliminowanie wstępnych naprężeń, dotarcie hamulcy i przeprowadzenie badań przez kamery termowizyjne.

Wydanie gotowego e-bike:

Po zakończeniu produkcji przez naszą firmę jest wystawiana faktura VAT (23%), do wcześniejszej faktury pro-forma. W przypadku wysyłki lub dostawy do klienta, faktura może również zawierać jej koszt. Faktura może być opłacona w gotówce lub przelewem na konto. W przypadku przelewu na konto, e-bike będzie wydany dopiero po odnotowaniu przelewu na koncie.

Gwarancja:
Na wszystkie nasze ramy obowiązuje 2 lata gwarancji. Szczegółowe informacje na temat gwarancji znajdą Państwo na podstronie Warunki Gwarancji

Międzynardowa wysyłka:

Wszystkie nasze e-bike jesteśmy w stanie dostarczyć na terenie całej Europy oraz krajów ościennych. Koszt wysyłki jest kosztem dodatkowym i jest wyliczany na etapie składania zamówienia przez klienta. Średni koszt wysyłki na terenie Europy to 1000-1600 PLN. Korzystamy z usług sprawdzonych przewoźników międzynarodowych. Wszystkie e-bike wysyłamy przesyłkami ubezpieczonymi i rejestrowanymi z numerem śledzenia. Dopuszczamy również możliwość wysyłki poprzez przewoźnika ze strony Klienta. W zależności od wagi e-bike jest on wysyłany w kartonie lub w drewnianym stelarzu.

Przybliżone koszta dostawy do poszczególnych krajów:

  • Niemcy, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Austria, Węgry, Romunia, Białoruś, Ukraina – 350 €
  • Wielka Brytania, Irlandia – 450 €
  • Norwegia, Szwecja, Finlandia – 550 € – do wysokości koła podbiegunowego, 650 € – za koło podbiegunowe
  • Islandia – 800 €
  • Pozostałe kraje Europy – 450 €

Informacja dla klientów spoza EU: Koszt wysyłki nie zawiera opłat celnych. Wszelkich informacji w tym temacie udzielamy telefonicznie.

W przypadku pytań dotyczących powyższych kwestii, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.